Kto je Ľubo Slejzák? Obyčajný človek na ceste, ktorý by chcel všetko pochopiť. Prečo je Slnko a Zem? Prečo sú ľudia? Ako sa tvorí láska? Kým na to prídem, budem zatiaľ osobnosťou, ktorá si niečo v minulosti prežila, viď nižšie.

Narodil som sa 17. júla 1972 v Levoči a dostal som meno Ľubo Slejzák. Možno som si ho aj vybral Tam-Hore.

Od roku 2002 žijem v Spišskom Hrhove s manželkou Dankou a štyrmi úžasnými deťmi.

Výtvarné vzdelanie som absolvoval na UPJŠ v Prešove. V deväťdesiatych rokoch som pracoval ako moderátor v Rádiu Flash Prešov a v Rádiu Tatry Poprad a bola to úžasná práca! Učil som aj 7 rokov slovenčinu – výtvarnú výchovu na rôznych školách, deti boli skvelé, teraz sú z nich už veľkí ľudia. Prešovská univerzita v Prešove, Filozofická fakulta a Katedra Slovenského jazyka ma v rámci doktorandského štúdia zasvätili do tajomstiev poézie – zamiloval som si najmä Ivana Kraska, napísal skvelé verše! Na strednej zdravotníckej škole v Levoči som prežil krásne roky s úžasnými kolegami a ešte úžasnejšími študentkami, ktoré mi omotali moje prvé auto Škoda Favorit toaletným papierom. Mal som čo robiť, kým som to rozmotal.

No a potom ma vyhodili z roboty, lebo som nebol správny kresťan. Ale to je už iný príbeh…

2004

Po ukončení učiteľskej kariéry sa snažím uživiť, ako sa dá. Dve malé deti a manželka na materskej. V starej komunistickej knižnici v Spišskom Hrhove objavujem knižôčku o čínskom umení feng shui. Čo to je, preboha? Študujem a hneď skúšam v praxi a ani neviem ako, stáva sa zo mňa profesionálny fengšuista. Zároveň som objavil novú životnú lásku – Mandaly. Tak si dodnes maľujem.

2009 – 2016

Prednášal som o umení feng shui na Univerzite tretieho veku v Poprade. Krásna skúsenosť so seniormi, najmä staršie dámy na mňa milo žmurkali. Asi sa im to páčilo.

Od roku 2010

Venujem sa svojmu súkromnému výskumu mandál a mandalových foriem. Chcem presne vedieť čo a ako v mandale pôsobí na človeka. Organizujem intenzívne kurzy maľovania mandál po celom Slovensku. Tvorím osobné, partnerské a rodinné mandaly. Vzniklo ich viac ako 3000. Na jednom prste sa mi vytvoril mozoľ.

2011

Namaľovali sme spolu s deťmi v Spišskom Hrhove najväčšiu slovenskú maľovanú mandalu. Udialo sa to počas kultúrnej akcie Hrhovské čudá a zábaviská v Spišskom Hrhove, ktorá s pivom v ruke v mojom prípade skončila celkom nekultúrne, ale rekord nám zapísali.

2012

Spolu s priateľmi a deťmi z celého Slovenska sme vytvorili v júli vo Vysokých Tatrách najväčšiu mandalu na svete poskladanú z detských prác. Bolo veľmi horúco a bola to drina, ale stálo to zato.

Kto je Ľubo Slejzák v roku 2014?

Spolutvorca dcéry Zuzanky a akciovej spoločnosti MANDALA Slovakia a.s.

2016

Zorganizovali sme festival výtvarného umenia Čarokruhy v Spišskom Hrhove, milá akcia plná hudby, poézie, keramiky a maľovania.

Kto je Ľubo Slejzák v roku 2017?

Spolutvorca dcéry Alžbetky a Mandalového ateliéru v historickom centre v Levoči, kde som začal prehodnocovať celý svoj život a všetko nabralo na obrátkach. Ďakujem tomuto krásnemu stredovekému domu za podporu a za to, že sem priťahuje zaujímavých ľudí, ktorí so mnou chcú spolupracovať.

2019

Ľubomír Slejzák konečne napísal svoj prvý e-book, na ktorý sa už dlho chystal. Volá sa Unikátny farebný kód. Odhaľuje v ňom celé svoje mandalové know-how. Zároveň má v lete svoju prvú veľkú výstavu mandál v Bratislave v Kafé Lampy.

Okrem mandál sa momentálne venujem online marketingu, lebo dnes už nestačí byť len umelcom, keď sa chce človek uživiť tým, čo má rád. Svet sa rýchlo mení. Zase nová, tentoraz počítačová skúsenosť. Ďakujem aj za ňu.