You are currently viewing Rodinná mandala 3
rodinná mandala

Rodinná mandala 3

Kategórie
Facebook

Pozrite si náš youtube kanál Mandala TV a prihláste sa na odber

Rodinná mandala je klenot medzi mandalami. Rodinná mandala je vytvorená podľa dátumov narodenia všetkých členov rodiny, ktorí žijú spoločne pod jednou strechou alebo aj širšej rodiny. V prípade, že sú niektorí členovia rodiny vzdialení, dokáže rodinná mandala všetkých energeticky prepojiť a pomáha aj na diaľku. Podstata fungovania spočíva v mentálnom a srdečnom prepojení všetkých členov rodiny.

Rodinná mandala vznikla na Slovensku v tvorivej dielni Ľuba Slejzáka ako súčasť unikátnej triády OSOBNÁ MANDALA – PARTNERSKÁ MANDALA – RODINNÁ MANDALA. Prvý krát sa objavila na našej webovej stránke v roku 2004. Táto webová stránka sa ako jedna z prvých webových stránok v histórii slovenského internetu venovala výhradne mandalám.

Rodinná mandala sa odvtedy stala populárnou kategóriou, ktorú si do svojho portfólia zaradili viacerí mandaloví tvorcovia na Slovensku a v Českej republike.

Intuitívne rodinné mandaly

Mnohí autori tvoria rodinné mandaly intuitívne podľa pocitov, takže sa môže stať, že keby ste zadali objednávku svojej rodinnej mandaly rôznym tvorcom, každý ju namaľuje inak. Ako však zistiť, ktorá mandala by bola pre rodinu najvhodnejšia? Existuje na to jednoznačná odpoveď? Každý z členov rodiny predsa prirodzene pociťuje farby inak. K niektorým má väčšie sympatie ako k iným. Ako sa to dá v rodinnej mandale zosúladiť?

Rodinná mandala podľa 5 elementov

Existuje riešenie. Metóda 5 elementov, ktorú Ľubomír Slejzák prepojil so základnou metafyzikou mandaly, na to dáva jednoznačnú odpoveď. Energie jednotlivých členov rodiny sa dajú na základe dátumu narodenia a ich astrologického rozboru vyjadriť ako farebné a tvarové frekvencie. Tieto frekvencie nestačí v mandale len zobraziť, ale je potrebné ich ešte zosúladiť podľa princípov spolupráce jednotlivých piatich elementov (voda, drevo, oheň, zem, kov). O tento harmonizačný proces sa už tisíce rokov opiera aj čínska medicína, rôzne bojové umenia či feng shui. Tento proces špeciálneho tvorenia rodinnej mandaly je zahrnutý v unikátnom know-how Ľubomíra Slejzáka, ktorý už takýmto spôsobom vytvoril viac ako 3000 mandál.

Nejde teda o intuitívnu tvorbu, ktorá by sa nemusela páčiť celej rodine, ale o funkčný tvarový žiarič – okrúhly obraz na stenu – ktorý je frekvenčne vyladený a zjednotený. Rodinná mandala rovnocenne vyjadruje energie všetkých členov rodiny, ktorí sú vzájomne prepojení a podporujú sa. Rodinná mandala je vlastne veľké rodinné Slnko, ktoré rozžiari každý priestor. Môže sa stať uzdravujúcim zdrojom energie, ak sú členovia rodiny tomuto obrazu pozitívne otvorení a nechajú ho na seba prirodzene pôsobiť.

Keď sa na rodinnú mandalu zapozeráte, máte na dosah výnimočné uvedomenie, že všetci členovia rodiny tvoria jeden celok a že k sebe navzájom patríme. Či už sú v rodine dlhodobo vzťahy harmonické alebo napäté, rodinná mandala nám dáva možnosť uvedomiť si, že je potrebné aktívne prispieť k tomu, aby boli naše vzťahy živé a Život podporujúce. Ak máte dlhodobý problém s niektorým členom rodiny, môže vás rodinná mandala motivovať k tomu, aby ste k nemu aktívne hľadali cestu, ako sa navzájom zmieriť. Silná a harmonická rodina prispieva k zdraviu celej spoločnosti.

Ak niektorý z členov rodiny už nie je medzi živými, má naďalej miesto v srdci svojich blízkych, ktorí s ním majú stále živý vzťah. Rodinná mandala tak môže podporovať procesy zjednotenia, odpustenia a láskavého prijatia tejto osudovej udalosti.

Kam umiestniť rodinnú mandalu?

Rodinná mandala má rada spoločnosť, teda ideálne miesto je tam, kde rodina trávi spoločne veľa času. Zvyčajne je to obývačka alebo kuchyňa.

Rozhoduje veľkosť rodinnej mandaly?

Určite áno. Veľká rodinná mandala vykryje väčší priestor, pôsobí silnejšie ako malý obraz. Vždy je však vhodné dizajnovo zosúladiť rozmer s veľkosťou konkrétneho priestoru. Malá mandala by sa na veľkej stene strácala a priveľká mandala by zase príliš dominovala. Ideálne je nájsť prirodzený proporčný pomer medzi veľkosťou priestoru a mandaly.

Ak by ste sa rozhodli pre rodinnú mandalu z ateliéru Ľuba Slejzáka, objednať si ju môžete priamo TU – s výhodnou 33% zľavou.

rodinná mandala

Veľa zaujímavých informácií o rodinnej mandale nájdete na Facebooku na tomto odkaze vo VIDEU O RODINNEJ MANDALE

Ľubomír Slejzák

Narodil sa v Levoči, žije a tvorí v Spišskom Hrhove, vyštudoval učiteľstvo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Prešove odbor Slovenský jazyk - výtvarná výchova. V deväťdesiatych rokoch pracoval ako moderátor v Rádiu Flash Prešov a v Rádiu Tatry. Má za sebou 7 ročnú učiteľskú prax na základnej a strednej škole v Levoči a tiež na Prešovskej univerzite na Filozofickej fakulte (katedra Slovenského jazyka) vrámci doktorandského štúdia. 5 rokov sa intenzívne venoval aj šperkárskemu umeniu, ktoré vystavoval na Spišskom Hrade. 2004 - Po ukončení učiteľskej kariéry sa profesionálne venuje čínskemu harmonizačnému umeniu feng shui, dizajnu a umeleckej maliarskej výzdobe interiérov. 2009 - Prednášková činnosť o umení feng shui na Univerzite tretieho veku v Poprade. 2010 - Venuje sa výskumu mandál a mandalových foriem na Slovensku. Vedie intenzívne kurzy maľovania mandál po celom Slovensku, kde prezentuje rôzne inovatívne spôsoby tvorenia mandál, ktoré človeka očisťujú, liečia a formujú jeho vedomie do nových životných horizontov. Vytvoril originálny systém tvorenia mandál podľa starej čínskej filozofie 5 prvkov, takže podľa dátumu narodenia dokáže vytvoriť pre človeka veľmi účinný energetický obraz. Vytvoril už viac ako 3000 osobných mandál, mnohé z nich sú za hranicami Slovenska i kontinentu. Vystavoval v Levoči, Poprade, Košiciach, Bratislave, Trnave a Prahe. 2011 - Autor najväčšej slovenskej maľovanej mandaly, ktorú vytvoril spolu s deťmi v lete v rámci kultúrnej akcie Hrhovské čudá a zábaviská v Spišskom Hrhove. 2012 - Spolu s priateľmi a deťmi z celého Slovenska vytvoril v júli vo Vysokých Tatrách najväčšiu mandalu na svete poskladanú z detských prác. 2014 - Zakladateľ akciovej spoločnosti MANDALA Slovakia a.s.