You are currently viewing Tattoo mandala 2021
Tattoo mandala 2021

Tattoo mandala 2021

Tattoo mandala 2021 a tetovanie je v súčasnosti veľmi populárne v celej západnej Európe i Amerike. Výraznou mierou k tomu prispeli najmä futbalisti, ktorých si všímajú médiá. Tetovanie je živá téma a celý svet to sleduje v priamom prenose.

Tattoo mandala 2021 – čo si mám dať vytetovať?

Tattoo mandala 2021 je veľmi obľúbený motív. Ľudia najčastejšie používajú ako predlohu tradičné mandaly z rôznych kultúr. Najznámejšia je Šrí jantra alebo symbol jin-jang. Význam týchto mandál sa dá ľahko dohladať na internete. Šrí jantra je indická mandala, ktorá vyjadruje tajomstvo stvorenia Kozmu a ľudského tela. Symbol jin-jang sa zrodil v čínskej kultúre, kde vyjadruje podstatu stvorenia všetkého hmotného sveta v jeho dualite svetlo – tma, deň – noc, muž – žena a pod. Takéto tradičné mandaly majú svoju silu, vyjadrujú čistú duchovnú kvalitu a ich účinky sú overené mnohými generáciami.

K inému druhu mandál patrí umelecká tattoo mandala 2021 (mandala art tattoo), ktorú vytvorí dizajnér alebo si ju môže navrhnúť aj sám nositeľ tetovania. Často takýmto spôsobom vzniknú krásne mandaly z rastlinných alebo geometrických ornamentov. Sú to pekné obrázky, ktoré však nemajú svoj jasný význam a nie je ani známe, ako budú pôsobiť na život svojho majiteľa. Častokrát tvorcovia do umeleckej mandaly zakomponujú symboly, ktoré k sebe nepatria alebo vytvoria pomocou dráždivých výtvarných prostriedkov napätie, takže mandala potom nepôsobí harmonicky.

Počítačová mandala

Ďalšou diskutabilnou témou sú virtuálne mandaly vytvorené v počítači. Počítač je technické zariadenie, ktoré nemá srdce a intuíciu. Počítač je vlastne superrýchla virtuálna myseľ, ktorá dokáže skonštruovať krásnu a udivujúcu mandalu, založenú na presnosti a opakovaní komplikovaných vzorov. Problematické je, že takúto mandalu nestvorila v priamom tvorivom procese ľudská ruka, ktorá vie urobiť pri kreslení mandaly maličké chybičky a odchýlky, v ktorých sa prejavuje srdce a intuícia človeka.

Jednoducho povedané, v počítači vytvorená tattoo mandala neobsahuje energiu ľudského srdca, ktoré jediné vie sprostredkovať transformačné pôsobenie Lásky. Sú to len pekné obrázky.

Osobná tattoo mandala 2021 je vhodná na tetovanie, pokiaľ si ju vytvorí sám nositeľ mandaly a je s ňou plne stotožnený. V takom prípade je to ako osudová láska, ktorá môže zmeniť jeho život.

Je tu ešte možnosť dať si vytvoriť mandalu podľa dátumu narodenia. V súčasnosti existujú rôzne spôsoby tvorenia osobných mandál podľa dátumu narodenia. Niektorí tvorcovia to skúšajú podľa astrologických výpočtov, iní zase podľa numerológie alebo ezoterického významu mena.

Umiestnenie – tattoo mandala 2021

Dôležitou témou je aj umiestnenie osobnej mandaly. Nie je jedno, na aké miesto si to človek dá. Najčastejšie miesta tetovania sú ramená, plecia, predlaktia, členky a lýtka. Existujú však aj odvážni jednotlivci, ktorí si tetovanie dávajú do tzv. energetických centier nazývaných čakry. Tu by som si nechal poradiť u odborníkov, ktorí sa vyznajú v energetických dráhach – meridiánoch – v tele človeka a tiež pri výbere vhodného mandalového motívu. Nevhodným výberom motívu mandaly môže totiž dôjsť k zablokovaniu alebo zdeformovaniu prúdenia energie čchi, čo môže mať z dlhodobého hľadiska neblahý vplyv na fungovanie vnútorných orgánov v tele človeka.

Naopak, umiestnením vhodného mandalového motívu do niektorého z dôležitých energetických centier, môže dôjsť k aktivácii a prebudeniu príslušnej čakry alebo to môže uľahčovať prácu so zemskými a nebeskými energiami v stave meditácie. Umiestnenie osobnej mandaly preto odporúčame na štandartné miesta mimo čakrových centier.

Na našej stránke www.mandala-fengshui.eu tvoríme tiež mandaly podľa dátumu narodenia. Objednať si tu môžete originálnu osobnú tattoo mandalu, ktorú Ľubo Slejzák pre Vás rád vytvorí podľa filozofie piatich elementov. Môže to byť čierno – biela tattoo mandala alebo farebná mandala. Dostanete ju od nás vo forme zarámovaného obrazu, ktorý si tatér môže odfotiť alebo naskenovať a prispôsobiť na tetované miesto.

Ak ešte nemáte vybratého svojho tetovacieho majstra, odporúčame profesionálneho umeleckého tetovača Tomáša Jankuliaka. Tento zaujímavý duchovný človek Vám rád vytvorí mandalu podľa nášho systému piatich elementov.

Ľubomír Slejzák

Narodil sa v Levoči, žije a tvorí v Spišskom Hrhove, vyštudoval učiteľstvo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Prešove odbor Slovenský jazyk - výtvarná výchova. V deväťdesiatych rokoch pracoval ako moderátor v Rádiu Flash Prešov a v Rádiu Tatry. Má za sebou 7 ročnú učiteľskú prax na základnej a strednej škole v Levoči a tiež na Prešovskej univerzite na Filozofickej fakulte (katedra Slovenského jazyka) vrámci doktorandského štúdia. 5 rokov sa intenzívne venoval aj šperkárskemu umeniu, ktoré vystavoval na Spišskom Hrade. 2004 - Po ukončení učiteľskej kariéry sa profesionálne venuje čínskemu harmonizačnému umeniu feng shui, dizajnu a umeleckej maliarskej výzdobe interiérov. 2009 - Prednášková činnosť o umení feng shui na Univerzite tretieho veku v Poprade. 2010 - Venuje sa výskumu mandál a mandalových foriem na Slovensku. Vedie intenzívne kurzy maľovania mandál po celom Slovensku, kde prezentuje rôzne inovatívne spôsoby tvorenia mandál, ktoré človeka očisťujú, liečia a formujú jeho vedomie do nových životných horizontov. Vytvoril originálny systém tvorenia mandál podľa starej čínskej filozofie 5 prvkov, takže podľa dátumu narodenia dokáže vytvoriť pre človeka veľmi účinný energetický obraz. Vytvoril už viac ako 3000 osobných mandál, mnohé z nich sú za hranicami Slovenska i kontinentu. Vystavoval v Levoči, Poprade, Košiciach, Bratislave, Trnave a Prahe. 2011 - Autor najväčšej slovenskej maľovanej mandaly, ktorú vytvoril spolu s deťmi v lete v rámci kultúrnej akcie Hrhovské čudá a zábaviská v Spišskom Hrhove. 2012 - Spolu s priateľmi a deťmi z celého Slovenska vytvoril v júli vo Vysokých Tatrách najväčšiu mandalu na svete poskladanú z detských prác. 2014 - Zakladateľ akciovej spoločnosti MANDALA Slovakia a.s.